Kaip pasirinkti praktišką darbo įrankį dirbant aukštyje

Yra visa galybė darbų, kai juos reikia atlikti aukščiau, nei galima ištiestomis rankos. Nuo paprastų buities iki sudėtingesnių apdailos, renovacijos, statybos darbų, kur naudojama galinga technika skirtingam aukščiui nuo žemės pasiekti. Rinkoje rasite įvairią techniką ir įrangą kelti žmones ar sunkiasvorius įrankius, medžiagas. Tinkamai pasirinktas įrenginys pagerina darbų operatyvumą, o svarbiausia – užtikrinamas saugumas dirbant aukštyje.

Internetas mirgėti marga juokingais vaizdeliais, kaip pasitelkus įvairias priemones atliekami darbai aukštyje, čia sumanumui ribų nėra. Tačiau norint darbus atlikti greitai, patogiai ir saugiai – būtina pasirūpinti , kad įranga būtų patvari, saugi ir patikima.

Svarbiausia įsivertinti situaciją ir atsakyti į klausimus:
Kam įranga bus reikalinga? Kur darbus atliksite – viduje ar lauke? Kokį svorį įranga turės atlaikyti? Koks darbinis aukštis, kurį reikia pasiekti? Kiek medžiagų ir įrankių reikės turėti su savimi dirbant aukštyje?

Saugos priemonės tam tikram darbui atlikti pasirenkamos atsižvelgiant į konkrečias darbo sąlygas. Tačiau, jei neplanuojate dirbti statybų aikštelėje, o reikalinga įranga paprasčiausiems buities, garažo, sandėlio darbams atlikti, tuomet, rinkoje siūlomas platus pasrinktimas kopėčių, laiptelių, kopetėlių ar sulankstomų pastolių, pastarieji puikiai tinka atlikti vidaus ar išorės darbus nedideliame aukštyje.

Visada svarbu įvertinti kritimo pavojų, kai kritimo aukštis didesnis nei 2 m., tuomet būtina apsirūpinti atitinkama įranga, pasirinkti saugias darbo priemones. Pastoliai, kurie sumažina kritimų skaičių sukuria geresnę darbo aplinką, dažnai yra keičiami paprastomis kopėčiomis. Kritimas nuo kopėčių sudaro nemažą dalį nelaimingų atsitikimų, tačiau jei bus pasirinktos ir kitos saugios darbo priemonės, saugumas bus užtikrintas. Rekomenduojama kopėčiomis nesinaudotis, jei darbai vyksta aukščiau nei 7 metrai virš žemės.

Užtikrinti lengvą priėjimą prie bet kurios vietos aukštyje tarp 2 ir 5 metrų, pastolių gamintojai siūlo – daugiafunkcinius sulankstomus pastolius. Šie pastoliai pasižymi stabilumu, nes dažniausiai turi keturias kojas su ratukais bei specialius fiksatorius užtikrinti stabilią padėtį stovint.

Sulankstomi pastoliai pasižymi mobilumu ir gali būti lengvai perstumiami į kitą patalpas. Siauras korpusas yra pritaikytas pravažiuoti pro standartines duris. Šie pastoliai pasižymi tuo, kad per keletą minučių greitai surenkami, nes yra gaminami tik iš dviejų pagrindinių dalių – standartinės suskleidžiamos dalies ir darbinės aikštelės. Svarbu ir tai, kad pasinaudojus sulankstomi pastoliai neužima daug vietos saugoti. Tad idealiai pasitarnauja prireikus. Iš aliuminio pagaminti pastoliai yra lengvi ir nebijo atmosferos poveikio, tad tinka naudoti atliekant darbus lauke. Sulankstomų pastolių darbinė aikštelė gaminama iš neslidžios medžiagos, taip sumažinama paslydimo ir kritimo rizika.

Dauguma sulankstomų pastolių konstrukcija suprojektuota taip, kad gali atlaikyti apie 200 kg/m2 apkrovą, tuo tarpu įrankių ir medžiagų, kurias darbuotojas gali neštis ant kopėčių, svoris neturi viršyti 10 kg.

 

Aivenosstatybinetechnika.Pastoliaisuskleidziami.5.sumazinta

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s