Keltuvai nepakeičiama technika statybose

Keltuvas – įrenginys, naudojamas žmonėms ar daiktams laikinai  pakelti į aukščiau nuo žemės esančias vietas. Galima rasti įvairių tipų keltuvų, kurie puikiai padės įgyvendinti įvairius darbus aukštyje.

Dažnai statybų aištelėse sutinkami keltuvai yra skirstomi į žirklinius, teleskopinius, alkūninius, vikšrinius, stiebinius, priekabos tipo keltuvus ir autobokštelius. Tarpusavyje jie skiriasi techninėmis, eksploatacijos ir kitomis savybėmis. Kiekvienas keltuvas turi tam tikrą paskirtį bei naudojami skirtingiems darbams atlikti.

Žirklinis keltuvas  yra keltuvas, kurio darbinė platforma yra sumontuota ant  žirklinės konstrukcijos , pasikirtis kelti žmones arba sukiasvorius daiktus į viršų arba žemyn. Žirkliniai keltuvai skirstomi į elektrinius ir dyzelinius. Dyzeliniai keltuvai yra galingesni, gali pasiekti didesnį darbinį aukštį ir kelti sunkesnius daiktus ir medžiagas. Dažniausiai juos naudoja atlikti darbus lauke. Elektriniai labiau orentuoti darbui pastato viduje, kur reikalingas didesnis manevringumas, mažas triukšmo lygis ir dangos negadinančios padangos.

Genie.zirklinis keltuvas.Aivenos statybine technika
Elektrinis žirklinis keltuvas: Genie GS-2632

Teleskopinis keltuvas ant korpuso sumontuota teleskopinė strėle skirta kelti žmonės ir medžiagas nuo 14 m. iki 57 m. darbinio aukščio su didele horizontaliąja aprėptimi. Teleskopinis keltuvas idealiai tinka darbui vietovėse su ribota prieiga. Keltuvas pasižymi dideliu darbiniu aukščiu, galimybe statyti ant nelygaus paviršiaus bei vidutiniu krovumu, todėl dažnai matomas statybų aikštelėje darbuojantis prie aukštų pastatų, rekonstruojant tiltus, atliekant bendros priežiūros darbus stadionuose, prie kelių apšvietimo ir t.t. Keltuvai gali būti tiek dyzeliniai, tiek elektriniai. Dyzeliniai skirti darbui lauke, o elektriniai darbui pastato viduje.

Teleskopinis keltuvas
Teleskopinis keltuvas

Alkūninis keltuvas  savo konstrukcija labai panašus į teleskopinį keltuvą, tačiau prie korpuso sumontuota strėlė turi galimybę judėti į šalį.  Kaip ir teleskopiniai, jie būna dyzeliniai ir elektriniai. Išimtinais atvejais dyzelinis- elektrinis, tuomet su juo galima dirbti tiek lauke, tiek ir viduje.

Alkuniniskeltuvas.Allmachinery
Alkūninis keltuvas

Priekabos tipo keltuvas būna alkūniniai arba teleskopiniai. Dažnas šio tipo keltuvas pasižymi erdviais darbiniais krepšiais, kur laisvai gali dirbti vienas arba du operatoriai. Šie keltuvai turi sustumiamas ratų ašis palengvinti keltuvų transportavimą siaurose vietose ir pro durų angas. Energijos šaltinis 220 V, akumuliatoriai arba vidaus degimo varikliai. Šie keltuvai pritaikyti trasportuoti paskui lengvąjį automobilį.  Jie skirti darbui tiek lauke, tiek pastato viduje.

Matilsa. Parma 17
Priekabos tipo keltuvas

Vikšrinis keltuvas  dėl savo vikšrinės važiuoklės yra skirti tik lauko darbams.  Kai reikia keltuvą statyti ant nelygaus grunto, pravažiuoti duobėtu su nuolydžiais paviršiumi vikšriniai keltuvai puikiausiai atlieka savo funkcijas.

Vikšrinis keltuvas
Vikšrinis keltuvas

Autobokštelis – tai ant automobilio platformos sumontuotas keltuvas skirtas darbui lauke. Šie keltuvai panaudojami tokiems darbams, kaip medžių genėjimas, šviestuvų remontas, reklaminių stendų montavimas ir t.t.

 

Autobokstelis.Allmachinery
Autobokštelis

 

Naujus ir naudotus keltuvus įsigyti arba nuomai galite rasti specializuotuose skelbimų portaluose: www.allmachinery.lt , www.mascus.lt , www.autoline.info ir kituose portaluose.

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s